KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073265

nr 1307 3265

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Oljemålning, Batalj. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 70x97 cm

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 17 februari 2020
kl 18:13:22

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko